Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou, sloučit všechny odkazy na moje sociální sítě, komunikátory, weby a další služby na jedno místo, na které bych mohl odkazovat své followers či přátele.

Nicméně na rozdíl od jiných projektů toto nehořelo a tak tento projekt spal jak hibernovaný proces. Nicméně nedávno jsem na Instagramu medojed_maskova narazil na odkaz na službu linktr.ee. Právě instáč je klasická appka kde rozcestník využijete – můžete do něj totiž přidat jen jeden link. A pokud máte dilema který zvolit, nebo chcete/potřebujete odkazovat na více zdrojů, rozcestník je jasná volba.

 

Mrknul jsem tedy na Linktree, ale měly zrovna nějaký bug v registraci asi dva dny nešlo přidat nový účet. Koukl jsem tedy po alternativách, ale moc smysluplných nebylo – oslovilo mě jen about.me a stejně jako linktree a další služby mají spoustu funkcí placených.

Mezi placené funkce patří:

  • Změny designu
  • Úpravy písma a tlačítek
  • Změny pozadí
  • Prioritní odkazy
  • Odebrání loga linktree
  • Možnost hostování na vlastní doméně

A tady mě to trklo. Vždyť nemusíte platit za tak samozřejmé věci, jako je změna barvy tlačítka, alespoň ne, když máte vlastní web a můžete si takový rozcestník vytvořit sami! O toto zjištění jsem se podělil s Buchtičem a ten mi za chvíli poslal odkaz na projekt LittleLink: sethcottle/littlelink: A lightweight DIY alternative to services like Linktree and many.link. (github.com)

Projekt jsem později forknul a pomalu ho překládám, tak klidně mrkněte ke mě na GitHub: spajk-cz/littlelink: Odlehčená a snadno upravitelná alternativa ke službám jako Linktree a many.link. (github.com)

 

Jedná se již o připravenou stránku, která jen čeká na to, až # v html souboru nahradíte svými linky! O chvíli později mi Buchtič poslal svůj fork: Plzeňský průvodce na sociálních sítích (plzenskypruvodce.cz)

Ten se mi moc líbil (vykradl jsem mu textaci prvních odkazů) a tak jsem se na to vrhnul taky. Jen jsem namísto subdomény vytvořil v domovském adresáři webu samostatnou složku social, kam jsem soubory z GitHubu nahrál. Výsledek můžete vidět zde: Spajkův rozcestník

A jaký je rozdíl mezi free verzí Linktree a opensource řešením v podobě LittleLink?

Za mě byla volba jasné – řešení které si můžete hostovat a spravovat sami je pro někoho kdo má webovky jasná volba – nejen kvůli pár ušetřeným korunám, ale především kvůli možnostem customizace.

Pokud Vás to zaujalo, ještě jednou vkládám odkaz na projekt na GitHubu: sethcottle/littlelink: A lightweight DIY alternative to services like Linktree and many.link. (github.com)