Pokud byste někdy potřebovali uložit nějaký videostream ze stránek TV Nova, je to poměrně jednoduché. Poslouží nám k tomu opět přehrávač VLC, který nám dobře posloužil již při stahování on-line videí z Webshare a Ulož.to na iOS.

Jak video na stránce najít

Stačí si otevřít webový prohlížeč, v tomto návodu Chrome, ale můžete použít prakticky libovolný a přejít na video, které Vás zajímá.
Na video klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Prozkoumat.
Pozornější si jistě všimnou, že screenshoty jsou v angličtině a popis akcí v češtině. Ti co tedy mají systém v češtině, nechť se řídí popisky, ti co anglicky, tak ať sledují screenshoty…
V pravé části se Vám otevře vývojářská konzole, kde přejděte do sekce Network. Následně je nutné stránku refreshnout, tedy znovu načíst její obsah. V konzoli se poté zobrazí všechny soubory, které web načítá a to včetně námi chtěného videa. Video je ve formátu MP4, takže klidně můžeme použít filtr a pro přehlednost si zobrazit jen MP4.
Jakmile máme video nalezené, klikneme na něj pravým tlačítkem myši a dáme si do schránky zkopírovat jeho URL adresu.
Pomocí klávesového komba CTRL + T a následně CTRL + V (na Macu command ) a Enter si video pustíme v nové kartě, jako důkaz, že je to opravdu to videjko, o které nám jde.

Jak video stáhnout

Na MacOs jsem shrnul návod do galerie výše, Windowsákům jej rozepíši po bodech.
Otevřeme si VLC a klikneme na Média a Převést / Uložit.
Vybereme sekci Síť a vložíme zkopírovanou URL adresu streamu, který chceme získat. Poté klikneme na Převést / Uložit ve spodní části.
Kliknutím na Procházet si vyberme, kam chceme video uložiti.
Následně jen potvrdím vše tlačítkem Spustit.
Stream se začne postupně stahovat a ukládat do zvoleného umístění. VLC bude zobrazovat informaci o tom, že konvertuje video a v dolní části uvidíme stav. Jakmile hlášky Converting … zmizí, máme hotovo.

A co Prima Play a iVysílání?

Tady je to horší, jelikož těmto dvěma subjektům se snadné sosání asi nelíbilo, nejsou videa v jednom formátu, ale jen v jakýchsi fragmentech a stream si je postupně načítá. Nelze tak snadno získat celé video.
A to jako vážně nejde nijak stáhnout? Jasně že jde!Je na to super prográmek, který mi kdysi ukázal táta a který dodnes maká a těší se veliké oblibě – Free Rapid Downloader. Nenechte se zmást názvem, je v poho, jen při stahování vyskočí pár reklam, pak už ale nic neotravuje.
Chvilku po spuštění Vám Free Rapid Downloader nabídne aktualizaci pluginů – tu rozhodně proveďte, jinak nebude stahování fungovat.
Program je to vpravdě intuitivní – stačí kliknout na Přidat URL a následně do pole Odkazy vložit URL stránky (stránek), na které se video nachází (nemusíte adresu preparovat jako v předchozím návodu). Následně jen vyberte cestu, kam se budou videa ukládat a poté stačí kliknout na Start.
Po adekvátní době (průběh i časový odhad se zobrazuje) je video staženo a dvojklikem jej můžete rovnou spustit 🙂
Jako kulisu jsem si vypůjčil URL adresu na video mého skautského vedoucího Zinka a jeho recept na výborné Karlovarské knedlíky se zelím. Určitě ochutnejte! https://play.iprima.cz/vychytavky-ladi-hrusky/vychytavky-ladi-hrusky-2018-19
A to je vše přátelé. Klidně se podělte o své zkušenosti v komentářích níže.
Facebook komentáře