Pokud používáte jiný prohlížeč a MS Edge Vás otravuje, nebo ho z jakéhokoliv důvodu nechcete, je možné jej odinstalovat. Osobně sice doporučuji jej nechat jako zálohu, kdyby něco a pouze nastavit jiný prohlížeč jako výchozí aplikaci, ale pokud odinstalaci prostě chcete, zde je návod.

Jestliže hledáte webový prohlížeč, zaměřený na soukromí uživatele, vyzkoušejte Brave. Zde je odkaz pro jeho stažení, kterým podpoříte i rozvoj tohoto webu: https://brave.com/spa102

Odinstalací Edge může dojít k problémům nebo nestabilitě navázaných aplikací, například nebude fungovat Rodičovská ochrana. Pokud ale víte co děláte, směle čtěte dál.

Ve Windows 10 zmáčkněte klávesovou zkratku Win a S a napište powershell, následně pak klikněte na jeho ikonu Windows PowerShell.

V příkazové řádce PowerShellu zadejte příkaz:

get-appxpackage *edge*

 

Potvrďte Enter a zobrazí se detail o souboru. Nás zajímá nejdelší hodnota, plné jméno aplikace.

Nyní zadejte příkaz remove-appxpackage za něj dejte mezeru a zkopírujte označené jméno aplikace. Místo Ctrl + C a Ctrl + V se v cmd a Powershellu používá pravé tlačítko myši. Takže označit, pravé tlačítko a pak pro vložení opět pravé tlačítko. Příkaz by pak měl vypadat nějak takto:

Odentrujte a máte hotovo 🙂

V některých edicích Windows, nebo pokud nejste admin, nemusí tento trik fungovat. V tom případě doporučím pouze změnit výchozí appku.

Facebook komentáře