Jak stahovat soubory z Uloz.to do iPhonu či iPadu

Na netu najdete mnoho návodů jak stahovat soubory z populárního serveru Ulož.to do iOS tak, abyste je následně mohli přehrát či zobrazit bez nutnosti používat iTunes. Obvykle však vyžadují instalaci několika externích aplikací a kopírování odkazů pro stažení sem a tam.

My však půjdeme elegantnější cestou. Přímo Ulož.to totiž uvolnilo ke stažení oficiálně vlastní appku, díky které je to hračka. Stáhnout ji můžete přímo z AppStoru:

Ulož.to
Ulož.to
Price: Free
  • Ulož.to Screenshot
  • Ulož.to Screenshot
  • Ulož.to Screenshot
  • Ulož.to Screenshot
  • Ulož.to Screenshot

A teď jednoduchý návod jak na to

Po stažení je dobré se přihlásit, jestliže již máte účet; případně můžete pokračovat bez přihlášení.

uloz.to ios

Aplikace je jednoduchá a přehledná – v části Moje soubory naleznete Vaše data, která máte nahraná (uploadovaná) na serveru. V sekci  Stažené soubory pak najdete vše, co jste z webu stáhnuli – tedy přesně to, co nás zajímá. Další dvě ikonky se týkají dobití kreditu pro stahování.

Nakonec úplně dole najdeme to podstatné – pole pro vyhledávání. Sem můžete zadat cokoli, co si přejete stáhnout. Pokud to server má, rád vám to nabídne 🙂

Jakmile si položku stánete, změní se u souboru ikonka z  na 

Soubor najdete také v sekci  Stažené soubory. Z obou umístění je možné jej tapnutím spustit.

Pokud se soubor rozhodnete smazat, nenajdete k tomu žádné tlačítko, což může někoho zmást – soubory se mažou stejně jako SMS nebo maily, přejetím prstem s vybranou položkou doleva.

A to je asi vše přátelé! Podle mě je to nejrychlejší a nejelegantnější cesta, jak se například na cestách, kde nemáte počítač s iTunes vyhnout nutnosti jej použít pro stažení (nejen) multimediálního obsahu.

Doufám, že Vám to usnadnilo život, stejně jako mě a appku Ulož.to alespoň vyzkoušíte.

Facebook komentáře